Allen-Bradley - "Residual Current Device 25A,2P" - 1492-RCDA2A25-US
CopieCopie
Allen-Bradley - "Residual Current Device 25A,2P"
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :1
Spécificités essentielles
  • nombre de pôles - 2
  • calibre/courant nominal assigné (In) - 25 A
  • sensibilité / courant de défaut nominal (IΔn) - 30 A
  • tension assignée (Ue) - 230 V
  • mode de pose - rail DIN
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
1492-RCDA2A25-US
Réf. Fournisseur
1492-RCDA2A25-US
Réf. Commerciale
1492-RCDA2A25-US
nombre de pôles:
2
calibre/courant nominal assigné (In):
25 A
sensibilité / courant de défaut nominal (IΔn):
30 A
tension assignée (Ue):
230 V
mode de pose:
rail DIN
résistance de court-circuit (Icw):
10 kA
indice de protection (IP):
IP2X
profondeur d'encastrement:
67 mm
Residual Circuit Device. Standard Configuration, 2-pole, 30mA Sensitivity, 25 A,
  • Provides protection against current leakage to ground (earth) caused by an insulation
  • Suitable for protection against AC and pulsating DC (rectified AC) earth leakage current
  • 30 mA sensitivity devices for personnel protection (consult local requirements)
  • 100, 300 and 500 mA sensitivity devices for equipment protection