Allen-Bradley - MCS NH Size 00 160 A Fuse Disc - 141A-NFD160
CopieCopie
Allen-Bradley - MCS NH Size 00 160 A Fuse Disc
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :1
Spécificités essentielles
  • type d'accessoire/pièce détachée - technique de raccordement
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
141A-NFD160
Réf. Fournisseur
141A-NFD160
Réf. Commerciale
141A-NFD160
type d'accessoire/pièce détachée:
technique de raccordement
Busbar NH Fuse Switch. 160 A, 690V, 3 Pole, 106 mm Wide, Size 00 Fuses, Box Terminals 70 mm2, For 141A Busbar
  • Connection bottom or top
  • Size 00 for plugging on 5, 10 mm thick and double-T busbars.
  • Sizes 1 and 2 conversion kit 141A-NFAFR5 is required for plugging on 5 mm thick busbars.
  • Size 3 only for plugging on 10 mm and double-T busbars.