Allen-Bradley - MCS ISO 45 mm Bus Bar Adaptor - 141A-SM45RS25
CopieCopie
Allen-Bradley - MCS ISO 45 mm Bus Bar Adaptor
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • type d'accessoire/pièce détachée - technique de raccordement
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
141A-SM45RS25
Réf. Fournisseur
141A-SM45RS25
Réf. Commerciale
141A-SM45RS25
type d'accessoire/pièce détachée:
technique de raccordement
Standard Busbar Mounting Module. 25A. 45 x 260mm. Wires on DAP for connection. For use with 141A busbar.
  • Two-part construction
  • – Device Adapter Plate (DAP) (carrying the starter) snaps onto the base adapter
  • – Base adapter remains on busbar when exchanging starters, providing isolation from live parts
  • Test position with load circuit isolated
  • Optional control plug makes the starter fully pluggable
  • Multiple adapters can be combined to bigger platforms by use of the connection clips
  • Fits on 5 mm or 10 mm thick busbars
  • Meets feeder circuit spacings per UL 508A