Allen-Bradley - Bus Bar Adapter Module - 141A-FM72SS63
CopieCopie
Allen-Bradley - Bus Bar Adapter Module
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • type d'accessoire/pièce détachée - technique de raccordement
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
141A-FM72SS63
Réf. Fournisseur
141A-FM72SS63
Réf. Commerciale
141A-FM72SS63
type d'accessoire/pièce détachée:
technique de raccordement
Adapter Module, 72 mm Wide, 260 mm Long, Top Terminals, 63 A, 2 Top Hat Rails, For 141A Bus Bar
  • Adapters plug directly onto the busbar
  • Adapters ≤ 81 mm wide can be combined to bigger platforms by use of the connection clips
  • Fits on 5 mm or 10 mm thick busbars
  • Meets feeder circuit spacings per UL 508A