Allen-Bradley - 873P 2500mm Ultrasonic Sensor - 873P-D30AVP2-2500-D5
CopieCopie
Allen-Bradley - 873P 2500mm Ultrasonic Sensor
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • plage de mesure de la longueur - 200...2500 mm
  • largeur du capteur - 38.8 mm
  • longueur du capteur - 99.8 mm
  • température ambiante - -20...70 °C
  • matériau du boîtier/corps - plastique
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
873P-D30AVP2-2500-D5
Réf. Fournisseur
873P-D30AVP2-2500-D5
Réf. Commerciale
873P-D30AVP2-2500-D5
plage de mesure de la longueur:
200...2500 mm
largeur du capteur:
38.8 mm
longueur du capteur:
99.8 mm
température ambiante:
-20...70 °C
matériau du boîtier/corps:
plastique
Proximity Sensor, Plastic Barrel, Programmable, Dual Discrete & One Analog (0-10V DC), 30mm Diameter, 200mm to 2500mm Sensing Distance, Micro Quick Disconnect, 5 Pin (DC)
  • Sensing up to 6 m (19.6 ft)
  • Wider range of operating voltage opens sensor to new applications
  • Synchronization on select models prevents crosstalk
  • Four output modes:
  • - Single PNP
  • - Dual PNP
  • - Analog Current or Voltage
  • - Dual PNP with Analog Current or Voltage
  • IP67-rated 18 mm and 30 mm PBT plastic threaded barrels for use in tough industrial applications