Guardmaster - GuardShield Micro400 Pair 14-1 - 445L-P4C1050FP
KopierenKopieren
Guardmaster - GuardShield Micro400 Pair 14-1
  • Wellenlänge des Sensors - 940 nm
  • Schutzart (IP) - IP54
  • Ausführung des elektrischen Anschlusses - Steckverbinder M12
  • Höhe des Sensors - 1050 mm
Lieferanten Ref.
445L-P4C1050FP
Hersteller-Referenz
445L-P4C1050FP
Kommerzielle Referenz
445L-P4C1050FP
Schutzart (IP):
IP54
Ausführung des elektrischen Anschlusses:
Steckverbinder M12
Höhe des Sensors:
1050 mm
Umgebungstemperatur:
0...55 °C
Reaktionszeit:
38 ms
Auflösung des Lichtvorhangs:
14 mm
Schutzfeldhöhe:
1050 mm
ja
Micro 400 Safety Light Curtain , Pair, Standard (IP54) , Type 4, Res 14mm, Pt Ht 1050mm
  • • Compact Type 4, SIL 3, PLe safety light curtains in robust IP69K polycarbonate enclosures
  • • Stainless steel mounting brackets
  • • Integrated 500 mm (19.8 in.) 8 conductor cable with M12 QD connectors
  • • Design optimized for ease of installation in tight applications – 29 mm (1.14 in.) IP69K enclosure diameter