Allen-Bradley - Residual Current Device 63 A - 1492-RCDA4C63
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Residual Current Device 63 A
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Polzahl - 4
  • Bemessungsstrom - 63 A
  • Bemessungsfehlerstrom - 0.3 A
  • Bemessungsspannung - 110 V
  • Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp - 4 kV
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
1492-RCDA4C63
Hersteller-Referenz
1492-RCDA4C63
Kommerzielle Referenz
1492-RCDA4C63
Polzahl:
4
Bemessungsstrom:
63 A
Bemessungsfehlerstrom:
0.3 A
Bemessungsspannung:
110 V
Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp:
4 kV
Montageart:
DIN-Schiene
Kurzschlussfestigkeit (Icw):
10 kA
Frequenz:
50/60 Hz
Schutzart (IP):
IP2X
Einbautiefe:
67 mm
Umgebungstemperatur während des Betriebs:
-25...55 °C
Residual Circuit Device. Standard Configuration, 4-pole, 300ma Sensitivity, 63 A, No Delay Option
  • Provides protection against current leakage to ground (earth) caused by an insulation
  • Suitable for protection against AC and pulsating DC (rectified AC) earth leakage current
  • 30 mA sensitivity devices for personnel protection (consult local requirements)
  • 100, 300 and 500 mA sensitivity devices for equipment protection