Allen-Bradley - "Residual Current Device 25A,2P" - 1492-RCDA2A25
KopierenKopieren
Allen-Bradley - "Residual Current Device 25A,2P"
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:3
Grundlegende Spezifikationen
  • Polzahl - 2
  • Bemessungsstrom - 25 A
  • Bemessungsfehlerstrom - 30 A
  • Bemessungsspannung - 230 V
  • Montageart - DIN-Schiene
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
1492-RCDA2A25
Hersteller-Referenz
1492-RCDA2A25
Kommerzielle Referenz
1492-RCDA2A25
Polzahl:
2
Bemessungsstrom:
25 A
Bemessungsfehlerstrom:
30 A
Bemessungsspannung:
230 V
Montageart:
DIN-Schiene
Kurzschlussfestigkeit (Icw):
10 kA
Schutzart (IP):
IP2X
Einbautiefe:
67 mm
Residual Circuit Device. 25A. 30mA. 2-pole (1 pole + Neutral). 230/400V AC
  • Provides protection against current leakage to ground (earth) caused by an insulation
  • Suitable for protection against AC and pulsating DC (rectified AC) earth leakage current
  • 30 mA sensitivity devices for personnel protection (consult local requirements)
  • 100, 300 and 500 mA sensitivity devices for equipment protection