Allen-Bradley - Residual Current Device 25 A - 1492-RCDA2B25
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Residual Current Device 25 A
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Polzahl - 2
  • Bemessungsstrom - 25 A
  • Bemessungsfehlerstrom - 100 A
  • Bemessungsspannung - 230 V
  • Montageart - DIN-Schiene
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
1492-RCDA2B25
Hersteller-Referenz
1492-RCDA2B25
Kommerzielle Referenz
1492-RCDA2B25
Polzahl:
2
Bemessungsstrom:
25 A
Bemessungsfehlerstrom:
100 A
Bemessungsspannung:
230 V
Montageart:
DIN-Schiene
Kurzschlussfestigkeit (Icw):
10 kA
Schutzart (IP):
IP2X
Einbautiefe:
67 mm
Residual Circuit Breaker. Standard Configuration, 2-pole, 100mA Sensitivity, 25 A,
  • Provides protection against current leakage to ground (earth) caused by an insulation
  • Suitable for protection against AC and pulsating DC (rectified AC) earth leakage current
  • 30 mA sensitivity devices for personnel protection (consult local requirements)
  • 100, 300 and 500 mA sensitivity devices for equipment protection