Allen-Bradley - Plastic Fiber Optic Cable - 43PR-NDS59FS120
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Plastic Fiber Optic Cable
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
43PR-NDS59FS120
Hersteller-Referenz
43PR-NDS59FS120
Kommerzielle Referenz
43PR-NDS59FS120
Fibre Optic Cable, Plastic, Diffuse (Bifurcated Cable), Standard Bundle 1.5mm, Stainless Steel, 1.5 mm Diameter, Pair Arrangement, 3.05 m (120 in.)
  • Ideal for continuous flexing applications
  • Individual (transmitted beam) and bifurcated (reflective) fibre styles
  • Wide range of specialty fibre optic cable tips available
  • Teflon coated fibre optic cables for liquid level applications in caustic environments
  • Standard cable length of 2 m (78 in.)
  • 30 m (98.5 ft) unterminated fibre cable spools available
  • Maximum temperature rating of 15... 70 °C (-30...158 °F)