Allen-Bradley - MCS NH Size 00 160 A Fuse Disc - 141A-NFD160
KopierenKopieren
Allen-Bradley - MCS NH Size 00 160 A Fuse Disc
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:1
Grundlegende Spezifikationen
  • Art des Zubehörs/Ersatzteils - Anschlusstechnik
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
141A-NFD160
Hersteller-Referenz
141A-NFD160
Kommerzielle Referenz
141A-NFD160
Art des Zubehörs/Ersatzteils:
Anschlusstechnik
Busbar NH Fuse Switch. 160 A, 690V, 3 Pole, 106 mm Wide, Size 00 Fuses, Box Terminals 70 mm2, For 141A Busbar
  • Connection bottom or top
  • Size 00 for plugging on 5, 10 mm thick and double-T busbars.
  • Sizes 1 and 2 conversion kit 141A-NFAFR5 is required for plugging on 5 mm thick busbars.
  • Size 3 only for plugging on 10 mm and double-T busbars.