Allen-Bradley - Kinetix TLP Servo Motor - TLP-A070-040-DKA14A
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Kinetix TLP Servo Motor
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
TLP-A070-040-DKA14A
Hersteller-Referenz
TLP-A070-040-DKA14A
Kommerzielle Referenz
TLP-A070-040-DKA14A
TL-Series Servo Motor, 230V AC, Frame Size 70mm Bolt Circle Frame Size, , 24 bit single-turn absolute encoder, multi-turn with battery required, Smooth shaft, w/ 24V DC Brake, Standard without shaft seal
  • Size Options – Customize your machine with 8 available frame sizes ranging from 46 to 235 mm.
  • Resolution – 24-bit high resolution absolute feedback.
  • Power Range – Rated power ranging from 50 W to 15 kW – a wider range than comparable motors.
  • Proven Performance, Global Use – The Kinetix TLP servo motor is UL/CSA Recognized and CE marked.
  • Brake Option – Integral 24V DC brake option for machine customization.