Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090 - 2090-CSBM1DE-14AA20
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Art des Zubehörs/Ersatzteils - Verbindungskabel
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
2090-CSBM1DE-14AA20
Hersteller-Referenz
2090-CSBM1DE-14AA20
Kommerzielle Referenz
2090-CSBM1DE-14AA20
Art des Zubehörs/Ersatzteils:
Verbindungskabel
Kinetix Single Cable , DE Single Cable for K5700, 14 AWG, TPE, Standard, Non-flex, Single Motor Power and Feebdack with Brake Wires, 20 meters
  • NFPA-79 compliant
  • UL Listings: 10, 8, and 6 AWG cable - Flexible VFD servo cable, 18 and 14 AWG cables - PLTC-ER
  • – UL AWM, 1000V, 105 °C construction
  • – cUR AWM I/II A/B, 600V, 105 °C construction for 6 and 8 AWG cables
  • CSA AWM I/II A/B, 1000V, 105 °C construction for 10, 14, and 18 AWG cables
  • Low capacitance design to maximize system power density
  • SpeedTec connection system
  • Encoder communication data pair with state of the art noise rejection
  • Rated flex-cycles in linear flexing applications
  • – 10, 14, and 18 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 20 million
  • flex-cycles and 10 million cycles in bending (tic-toc) applications (see illustration on page 3)
  • – 8 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 6.5 million flex-cycles
  • – 6 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 5.0 million flex-cycles