Allen-Bradley - Bus Bar Adapter Module - 141A-FM72SS63
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Bus Bar Adapter Module
pro Stück
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Art des Zubehörs/Ersatzteils - Anschlusstechnik
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
141A-FM72SS63
Hersteller-Referenz
141A-FM72SS63
Kommerzielle Referenz
141A-FM72SS63
Art des Zubehörs/Ersatzteils:
Anschlusstechnik
Adapter Module, 72 mm Wide, 260 mm Long, Top Terminals, 63 A, 2 Top Hat Rails, For 141A Bus Bar
  • Adapters plug directly onto the busbar
  • Adapters ≤ 81 mm wide can be combined to bigger platforms by use of the connection clips
  • Fits on 5 mm or 10 mm thick busbars
  • Meets feeder circuit spacings per UL 508A