Allen-Bradley - 48V DC GP Terminal Block Relay - 700-HLS2Z48
KopierenKopieren
Allen-Bradley - 48V DC GP Terminal Block Relay
pro 10 Stück
10
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Ausführung des elektrischen Anschlusses - Schraubanschluss
  • Mit LED-Anzeige - ja
Verpackung
  • 1 Stück
EAN
Lieferanten Ref.
700-HLS2Z48
Hersteller-Referenz
700-HLS2Z48
Kommerzielle Referenz
700-HLS2Z48
Ausführung des elektrischen Anschlusses:
Schraubanschluss
Mit LED-Anzeige:
ja
700-HL Solid State Relay Output. w/ Spring Clamp Connections. 48V DC. Touch Safe Terminal Construction
  • Includes screw-type and spring-clamp terminal bases
  • Includes externally replaceable relay modules
  • Provides built-in retainer clip and snap-in marker lever
  • Provides standard status indicator, reverse polarity protection, and surge protection
  • Offers leakage current suppression version
  • Available with hazardous location certification
  • 1-pole (6 A) and 2-pole (10 A) versions